”Chablis” un Chablis

Šablis…šablis… šablis. Francijas vīnu pērle. 

Šovakar mūsu nagos nonāca, un pēcāk salija glāzēs divi šī vīna eksemplāri – īstais un khm…gribētu teikt,ka viltotais. 

Viltotajam mēs uzskrējām virsū pilnīgi nejauši – braucot pēc sarkanvīna uz “nu to tur gruzīņu veikalu”, paslīdēja roka un padusē tika iespiests šis vīns, kuru, jāatzīst, mēs cītīgi visu vakaru apsmējām. 

Tovuz Chablis. Vīns ražots Azerbaidžānā. Vīnogas – Chardonnay un Bajanšir. Informācija no ražotāja mājaslapas – “pussausais baltvīns, patīkamā salmu krāsā, ar vīnogām raksturīgu ziedu aromātu, kuru papildina vīna izturēšanas nianses. Garša maiga, harmoniska, mēreni svaiga, ar jūtamām izturēšanas niansēm. Ieteicams lietot atdzesētu, pie zivīm vai svaigajiem sieriem.” 

Neticiet gandrīz nevienam vārdam no ražotāja mājaslapas. Vienīgais, kas kaut cik atbilda patiesībai bija vīna krāsa, diezgan pievelkot patīkami salmu zeltaina. Viss pārējais…ieskatam – jūs visi,  taču, esat dzēruši kāda, pie tam ne visai veiksmīga darinātāja, mājas vīnu no āboliem? Lūk, šis garšoja apmēram tā pat. Aromātā – pārgatavs ābols, garšā – pārgatavs ābols, un…un…nekā cita. Protams, mēs tīrās izklaides pēc pameklējām citus aromātus un garšas – drīzāk piedomājām, jautrības vārdā. Un, mīļais ražotāj, kurš, cerams, (vai varbūt vēlams? :)) šo nekad nelasīs, apgalvo, ka šis vīns ir pussausais – Tu nekad dzīvē neesi nevienu pussauso vīnu dzēris, un man pat bail domāt kā garšo, tavuprāt, sausais vīns. Secinājums – ja garšo omītes ābolu vīns – šis ir Tev! 

Domaine de Varoux Chablis 2017

Pilnīgi cits stāsts – īstais, ‘’dzīvais’’ Francijas čabulītis. Lielisks, svaigs un minerālains. Mājaslapā informācija skopa, lasām importētāja etiķeti: “Pilnmiesīgs, labi sabalansēts un tonizējošs vīns ar dzidru un maigi zeltainu krāsu. Vīnam piemīt kompleksa un silta buķete un noturīga pēcgarša. Pēc garšas vīns ir mineralizēts un dzīvīgs ar dominējošām greipfrūtu un pīniju notīm. Ieteicams ar jūras veltēm, kazas sieru un truša gaļu.” Pilnmiesīgumu īsti nepamanījām, pīniju riekstus arī – iespējams tāpēc, ka nemaz nezinām kā tie pīniju rieksti garšo. Viss pārējais gan kā pēc mācību grāmatas – minerāli bija, citrusi bija, augsts skābes saturs bija. 

Secinājums – lai arī šim ražotājam ir pieejams garšīgāks Chablis ( Domaine de Vauroux Chablis Vieilles Vignes), arī šis priekš bāzes līmeņa izstrādājuma nav slikts. Pirksim vēl!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *