Mulsum jeb Ziemassvētki iespējami arī vasarā


Pirmais Eksperiments. Šoreiz, pētot Senās Romas vīnus, uzdūrāmies arī kāda, tolaik populāra vīna dzēriena, receptei. Sacīts – darīts, sagādājām sastāvdaļas un metāmies brūvēt. 
Mums vajadzēja:

3 krūzes remdena ūdens
1 krūzi sausa sarkanvīna 
1 veselu kanēļstandziņu 
1 veselu muskat riekstu 
1 tējkaroti nemaltu krustnagliņu 
4 ēdamkarotes medus ( ņēmām vienkārši ziedu medu) 
Apelsīnu vai citronu šķēlītes,kuras pievienot glāzēs pie dzēriena pasniegšanas – mēs likām laimu, un bija gana labi.

Pagatavošana pavisam vienkārša, un sanāks arī iesācējam. Sajauc kopā ūdeni un vīnu, maisot izšķīdinām medu, pievienojam garšvielas. Visu sakombinē un liek ledusskapī uz 18-24 stundām. Pirms pasniegšanas izņem garšvielas, lej glāzēs un bauda. 
Var glabāties ledusskapī līdz piecām 
dienām.

Dzēriens,kuru mēs gatavojām, saucās Mulsum. Viens no alkoholiskajiem dzērieniem,kurš ir sastopams līdz pat mūsdienām, bet datējas kā viens no senākajiem, kā arī nav īpaši mainījies. 
Senatnē, lielākā daļa vīnu bija rūgtāku par mūsdienās sastopamajiem, jo vīnogas nebija tik saldas kā mūsdienās. Lai samazinātu šo rūgtumu, un padarītu vīnu baudāmāku, romieši pievienoja medu, kā arī atšķaidīja ar divām daļām ūdens, lai padarītu vīnu piemērotāku ikdienas patēriņam. Iznākumā sanāca salds un atsvaidzinošs vīna dzēriens ar nelielu alkohola saturu – līdzīgs punšam ar nelielu garšvielu niansi. Pavisam sena Mulsum recepte bija pavisam vienkārša un neprasīja pilnīgi nekādu vīna vārīšanu, vēlāk gan radās receptes, kuras prasīja rūpīgāku sagatavošanu, ilgāku vārīšanu un eksotiskākas garšvielas, kā arī garāku fermentēšanas laiku. Tomēr pati, pati populārākā Mulsum recepte ir vīns, ūdens un medus.

Kas sanāca mums? Auksts Ziemassvētku dzēriens. Ziemīšu fanātiem derēs arī vasaras karstumā. Mūsu gaumei par saldu – noteikti jāliek mazāk medus, un jāņem sausāks vīns. Vienīgā nelaime, ka riktīgi sausa Barbera garšo tāpat, un ne prātā nenāk maitāt šamo ar medu un garšvielām. Pievienojamo krustnagliņu apjoms arī tiks samazināts – vīns, kurš atgādina marinētus ķirbjus nav mūsu gaumē. Iespējams, garšas interesantumam iemestu pāris lauru lapas. Un, jā – alkohols nebija vairs jūtams.

Mulsum jeb karstvīna vēsā versija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *